ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 12:13

Tefrişatı yapılan Taceddin Veli Dergahı yeniden açıldı

Tefrişatı yapılan Taceddin Veli Dergahı yeniden açıldı


Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) tarafından tefrişat restorasyonu yapılan Hamamönü semtindeki Taceddin Veli Dergahı yeniden ziyaretçilere açıldı.

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı (SOS) tarafından tefrişatı yapılan Taceddin Veli Türbesi’nin açılışına; Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek ile vakıf üyeleri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazdığı bir dergahta Taceddin Veli’nin huzurunda olduklarından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Vakıf olarak her alanda hizmet verdiklerini ifade eden Gökçek, manevi miraslara da sahip çıktıklarını ifade etti. Gökçek manevi önderlerin miraslarının korunması için çalışmalara devam edeceklerini belirterek, “Dualarla ayakta duyuyoruz. Onların dualarına ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Kurdele kesimi esnasında konuşan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler ise, sivil toplum kuruluşlarının yapmış oldukları çalışmalara değindi. İşler, “Kalan miraslarımıza sahip çıkıyorlar. Bu çalışmalar çok önemli. Devam edilmesini diliyorum.” diye konuştu.
Kurdele kesiminin ardından Taceddin Veli’nin kabri ziyaret edildi. Başbakan Yardımcısı İşler ve beraberindekiler Suriyeli bir mültecinin okuduğu duayı dinledi. Daha sonra başta Taceddin Veli olmak üzere dergahta yatanlara dua edildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ziyareti sırasında vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Dergahta yapılan çalışmaları inceleyen Gökçek, daha sonra Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret ederek dua okudu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER