ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 13:46

Tecavüzcüyü linçten polis kurtardı


'Tecavüzcüyü linçten polis kurtardı' başlıklı haberimizde olayın yaşandığı yer olarak sehven 'Şakirpaşa Lisesi bahçesi' denilmiştir. Olay, Şakir Paşa Lisesi bahçesinde değil, bu lise yakınında bulunan inşaat halindeki yine bir okul binasında yaşanmıştır. Haberimizi, düzelterek yeniden servis ediyoruz.


Adana'da bir çocuğun boğazına bıçak dayayıp tecavüze yeltenen 27 yaşındaki H.B. suçüstü yakalandı. Vatandaşların linç etmeye çalıştığı şüpheliyi polis gözaltına aldı.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Onur Mahallesi'nde inşaat halindeki bir okulda yaşandı. İddiaya göre, plastik atık toplamak için okul bahçesine giren 8 yaşındaki Ö.G.'nin boğazına bıçak dayayan H.B., küçük çocuğa cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. Olayı, sivil olarak görev yapan bir polis memuru fark etti. Polis, şüpheliyi yarı çıplak halde elindeki bıçakla etkisiz hale getirmek istedi, ancak şüpheli polise direnip kaçtı. Kaçan saldırganı, çevredeki vatandaşlar linç etmek istedi. Polisin yardım istemesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, şüpheliyi gözaltına alarak Şakirpaşa Polis Merkezi'ne götürdü. 8 yaşındaki Ö.G., Emniyet Çocuk Şubesi ekiplerine, sosyal hizmet uzmanları desteğiyle ifade verdi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER