ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 15:19

TCDD Kurban Bayramı'na hazır


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolu (TCDD), Kurban Bayramı’nda artan yolcu talebini karşılamaya hazır olduğunu açıkladı.

Bu kapsamda Ankara-Eskişehir Yüksek Hızlı Tren hattına ek seferler, Anahat ve Bölgesel trenlere ise ek vagonlar verildi. Bayram yolculuğunu Yüksek Hızlı Trenle yapmak isteyen yolcular için artırılan sefer sayıları sonrasında Ankara-Eskişehir arasında 20, Ankara-Konya arasında 16, Eskişehir-Konya arasında ise her gün 4 sefer yapan YHT, planlı seferlerle hizmet vermeye devam ediyor.
Bayram yoğunluğunu karşılamak için ise 12, 13, 19, 20 Ekim 2013 tarihlerinde Ankara-Eskişehir-Ankara arasında ilave YHT seferleri konuldu. Ankara’dan hareket saati 14.10, Eskişehir’den hareket saati ise 17.10 olarak belirlenen YHT ek seferlerinde ara istasyonlarda duruş yapılmayacak.
Diğer taraftan 10 Ekim- 21 Ekim 2013 tarihlerinde İzmir Mavi, Karesi, Doğu, İç Anadolu Mavi, 4 Eylül Mavi, Güney Ekspresi, Çukurova Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Fırat Ekspresi, Toros Ekspresi ve Konya Mavi trenlerine ilave vagonlar verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER