ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 13:16

TBMM Başkanı Çiçek İran'da


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İran'ın başkenti Tahran'daki temaslarının üçüncü ve son gününde dini lider Ayetullah Ali Hamaney ve Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangir ile ayrı ayrı bir araya geldi.
Hamaney'in konutunda basına kapalı gerçekleşen ilk görüşmede, Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Osman Aşkın Bak, CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi de hazır bulundu.
Çiçek ve beraberindeki heyet daha sonra, Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangir ile bir araya geldi. Görüntü alınmasının ardından görüşme basına kapalı devam etti.
TBMM heyeti görüşmenin ardından Şiraz kentine gitmek üzere havaalanına hareket etti. Heyetin, Şiraz'da Hafız Anıt Mezarı, Sadi Anıt Mezarı, İrem Bağı ve Persepolis'i ziyaret etmesi, ardından Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.
İran Meclis Başkanı Ali Laricani'nin daveti ile İran'a gelen Çiçek, üç günlük ziyareti kapsamında sırasıyla Laricani, Düzenin Yararını Teşhis Konseyi Başkanı Haşimi Rafsancani, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve dini lider Ayetullah Hamaney ile görüşmüştü.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER