ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 14:29

TBMM Başkanı Çiçek, Belgrad'a gitti


Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, eşi ve beraberindeki parlamento heyeti, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a geldi.
     Çiçek ve beraberindeki heyet, Nikola Tesla Havalimanı'nda, Sırbistan Ulusal Meclisi Başkan Yardımcısı Konstantin Arsenoviç ile Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay tarafından karşılandı.
     Çiçek ve beraberindekiler, ziyaretin ilk gününde, kentteki bazı tarihi eserleri gezecek ve Büyükelçi Bozay tarafından düzenlenecek akşam yemeğine katılacak.
     Çiçek, resmi ziyaretler çerçevesinde ise yarın Sırbistan Ulusal Meclisi Başkanı Neboyşa Stefanoviç ile bir araya gelecek. Parlamento başkanları,toplantının ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek.
     Heyet ayrıca, Sırbistan Başbakanı ve İçişleri Bakanı Ivica Daçiç, Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Lyayiç, Dışişleri Bakanı Ivan Mrkiç ve Devlet Bakanı Süleyman Uglyanin ile görüşecek.
     TBMM Başkanı Çiçek ve beraberindeki parlamento heyeti, daha sonra Sırbistan Cumhurbaşkanı Tomislav Nikoliç tarafından kabul edilecek.
     Belgrad'daki Türk Büyükelçiliği binasında, Sırbistan'da yaşayan Türk vatandaşlarıyla da bir araya gelecek olan Çiçek, Sırbistan'daki temaslarının arından Bosna-Hersek'e geçecek.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER