ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 17:00

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Sudan'da


Resmi ziyaret için bulunduğu Sudan'ın başkenti Hartum'da yetim ve öksüz öğrenciler için yaptırılan İstanbul İlkokulu'nu ziyaret eden Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, çocuklara oyuncak dağıttı.
     Yardımeli Engelli ve Muhtaçlar İçin Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (YARDIMELİ) tarafından yaptırılan ve Sudan'daki çatışmalarda ailelerini kaybeden çocukların yatılı olarak eğitim gördüğü İstanbul İlkokulu'nu ziyaret eden TBMM Başkanı Çiçek, okulun durumu hakkında Genel Müdür Hasan Hafızoğlu'ndan bilgi aldı.
     Yanında getirdiği oyuncakları çocuklara dağıtan Çiçek, sınıfları da gezerek öğretmenler ile sohbet etti.
     Çiçek, çocuklar tarafından hazırlanan programı izleyerek, "bir Türk yardım kuruluşunun Sudan'da verdiği bu hizmetin Sudan'ın geleceğine imza atacak insanları yetiştirmeye dönük olduğunu" söyledi.
     İçinde Afrika'nın en büyük yetimhanesini de barındıran eğitim kompleksi hakkında bilgi veren İstanbul İlkokulu Genel Müdürü Hasan Hafızoğlu da, kısa bir süre önce açılışını gerçekleştirdikleri komplekse yakın zamanda lise kısmını da dahil edeceklerini belirterek, Sudanlı öksüz ve yetim çocukların üniversite dahil olmak üzere tüm eğitimlerini üstlendiklerini anlattı.
     TBMM Başkanı Çiçek, öğrencilerin hazırladığı programı izledikten sonra birlikte öğle yemeği yedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER