ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 11:29

TBB, Anıtkabir ve İnönü'yü ziyaret etti


Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) yeni seçilen yönetimi Anıtkabir’i, ardından İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.

Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Metin Feyizoğlu başkanlığındaki heyet, hatıra defterini imzaladıktan sonra aynı mekanda bulunan İsmet İnönü’nün mezarının başına giderek dua etti. Baro heyeti arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Önder Sav da yer aldı.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan TBB 32. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Metin Feyizoğlu, Anıtkabir hatıra defterine şunları not etti: “Cumhuriyetimizin üniter yapısını kararlılıkla sahip çıkacak, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin yılmaz savunucuları olacağız. Hedef gösterdiğin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma ülküsünün ısrarlı takipçisi olacağız. Ülkümüz, mesleğimiz ve geleceğimiz için görev başındayız. Görev belgemiz, Gençliğe Hitabeniz. Dinlenmemek üzere yola çıktık. Söz veriyoruz başaracağız.”

İNÖNÜ'NÜN MEZARINI ZİYARET

Türkiye Barolar Birliği'nin (TBB) yeni heyeti İsmet İnönü’nün Anıtkabir içerisindeki mezarını da ziyaret etti. İnönü’nün mezarı başında dua eden heyet üyeleri, burada bir süre sohbet etti. Heyetin içindeki Önder Sav aslanlı yolda önde yürümeyi tercih etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER