ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 16:39

Tayfun Talipoğlu organlarını bağışladı


Program yapmak için Isparta'ya gelirken Burdur'da yol kenarındaki köylülerin sattığı mantardan yedikten sonra zehirlenen Tayfun Talipoğlu, 3 gündür tedavi gördüğü hastanede yapılan tahlillerinde karaciğer enzim değerlerinin yüksek olduğunun belirlenmesi üzerine taburcu edilmedi.
    
Burdur'un Bucak ilçesi Elsazı köyü mevkisinde köylülerin mantar sattığını görerek duran ve ikram edilen mantarı 3 arkadaşı ile yiyerek zehirlenen Talipoğlu'nun Isparta Devlet Hastanesi kardiyoloji servisindeki tedavisi sürüyor.
    
Bugün taburcu olması beklenen Talipoğlu, yapılan kan tahlillerinde karaciğer enzimlerinin değerinin yüksek olduğunun belirlenmesi nedeniyle taburcu edilmediği bildirildi. Talipoğlu'nun ekibinde yer alan Niyazi Mamış, Gökhan Bacaki, Çağatay Ertosun ise tahlillerinin normal çıkması sonucu taburcu edildi.
    
Talipoğlu'nun ne zaman taburcu edileceği ise bugün yapılacak kan tahlilinin ardından belli olacağı açıklandı.
    
Tedavi gördüğü hastanede gazetecilere açıklamada bulunan Talipoğlu, bir süre daha hastanede kalacağını söyledi. Kendisiyle birlikte zehirlenen 3 arkadaşının taburcu edildiğini hatırlatan Talipoğlu, akşam saatlerinde yeniden yapılacak tahlilin normal çıkması halinde yarın hastaneden ayrılabileceğini kaydetti.
    
     Organlarını bağışladı
   
Talipoğlu, kaldığı hastanede bütün doku, uzuv ve organlarını da bağışladı. Isparta Devlet Hastanesindeki görevlilerin çok duyarlı olduğunu ifade eden Talipoğlu, ''Hastaneden organ bağışıyla ilgilenen arkadaşlar geldi. Hastanenin internet sitesinde yayımlamak üzere organ bağışı ile görüşlerimi söyledim. Hem de bize organ bağışı kartı verdiler'' dedi.
    
Kendisinin yediği mantarda zehirlenmesinin ardından kamuoyunda mantar zehirlenmelere karşı bir bilinçlenme olduğunu gördüğünü belirten Talipoğlu, toplumda ''Bize bir şey olmaz' zihniyeti olduğunu vurguladı.
    
Bir televizyon programında ekrana gelecek ''Her Yer Anadolu, Tayfun Talipoğlu'' programı için Isparta'ya gittiği sırada Burdur'un Bucak ilçesi Elsazı köyü mevkisinde köylülerin mantar sattığını görerek duran ve ikram edilen mantarı 3 arkadaşı ile yiyerek zehirlenen Talipoğlu, hastaneye kaldırılmıştı.
    
  

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER