ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 15:22

Tatvan’da 'Temiz Çevre Projesi' başlıyor


Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı tarafından 'Temiz Çevre Projesi' başlatılıyor.
Tatvan Kaymakamlığı’nın yaptığı projeye kaymakamlık ve belediyeye bağlı tüm kurumların yanı sıra sivil toplum kuruluşları destek veriyor.

Proje startı ilçe merkezinde 10 Haziran Pazartesi günü saat 10.30’da Tatvan Atatürk Lisesi önünde, köylerde ise saat 11.30’da Kıyıdüzü köyünde verilecek.
Tüm kurum ve okulların katılımıyla başlayacak temizlik projesiyle mahalle ve köylerdeki sokakların temizleneceğini belirten Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, proje amacının vatandaşlarda çevre temizliği bilinci oluşturmak olduğunu söyledi.
Erkan şunları ekledi: “Temiz çevre, temiz toplum ve temiz gelecek için hep beraber el ele vererek bu projemizi yürüteceğiz. Tatvan ilçe merkezinde startı verilecek olan temizlik çalışmaları köylerde de devam edecek. Aynı zamanda okullarımızda eğitim seminerleri olarak temizliği önemi anlatılacak ve camilerimizde de bu konularda vaazlar verilecek. Bu etkinliğimize vatandaşlarımızın da destek ve katılım göstereceğinden eminim.”

Toplantıya Tatvan Belediye Başkanı Abdullah Ok, Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah, kamu kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gazeteciler katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER