ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 22:34

Tatvan’da Kutlu Doğum coşkusu başladı

Tatvanda Kutlu Doğum coşkusu başladı


Bitlis ve ilçelerinde bu yıl tüm illere model olacak olan ilklerle kutlanması planlanan Kutlu Doğum etkinliği Tatvan'da start aldı.

Kaymakamlık, müftülük, belediye ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla Tatvan Yeni Çarşı'da başlatılan Kutlu Doğum etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Kutlu Doğum Haftası kutlamalarını kapalı alanlarla sınırlı tutmayarak kutlamaları alanlara taşıyan Tatvan Kaymakamlığı, düzenlenen kutlu doğum açılış programı kapsamında vatandaşlara peygamber efendimizin kimlik kartı ve gül dağıtarak etli bulgur pilavı ikramında bulundu.

    Hafta boyunca 'Kutlu doğum sokağı' ilan edilen Tatvan Yeni Çarşı’da ilk münasebetiyle stant ve Kutsal Emanetler sergisi açıldı. Dini kitap, Şafii ilmihali, Peygamber Efendimizin kimlik kartının bulunduğu stantlar ve kutsal emanetler sergisi tüm hafta boyunca devam edecek.

    Tatvan Müftüsü Sebhetullah Kızılşah, programının amacının bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi gaye edindiğini söyledi. Hz. Peygamberi bütün yönleriyle daha iyi tanımayı, tanıtmayı ve anlayıp anlatmayı, güzel ahlakını davranışların mihveri ve rehberi yapmayı, toplumda peygamber sevgisini yaymayı, birlik ve beraberlik, kardeşlik, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedeflediklerini kaydeden Müftü Kızılşah, bu vesile ile toplumu din konusunda aydınlatmayı, İslam’ın mesajını, peygamberimizi herkes merkeze alarak yediden yetmişe toplumun her kesimine bilimsel ve anlaşılabilir bir üslup ile ulaştırmayı hedef olarak belirdiklerini ifade etti. Kızılşah, herkesi bu etkinliklere katılmaya davet etti.

    Kutlu Doğum etkinliklerini ziyaret eden Ak Parti Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz de vatandaşları ayrı ayrı tebrik ederek esnaflara gül dağıttı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER