ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:54

Tatvan MYO mezunları bir araya geldi

Tatvan MYO mezunları bir araya geldi


Bitlis Eren Üniversitesi Tatvan Meslek Yüksek Okulu mezunları (MYO), okul yönetimi tarafından düzenlenen birinci 'mezunlar buluşması' programıyla bir araya geldi.

    Okulun konferans salonunda düzenlenen programın açılış programında konuşan Bitlis Eren Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Güney, yapılan programın önemine vurgu yaptı.
Tatvan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Cahit Taşdemir ise gelişen teknoloji ve iletişim imkanları ile aradan yıllar geçmesine rağmen mezunlar ile tekrar bir araya gelebilmenin mümkün olduğunu söyledi.

    Bugüne kadar yüksekokuldan mezun olan öğrenci sayısının yaklaşık 4 bin 800 civarında olduğunu ifade eden Yard. Doç. Dr. Taşdemir, “Bu gün bu mezunlarımızdan bir kısmının bu gün okulumuzun bu konferans salonunda bir araya gelmeleri doğrusu son derece önemli, anlamlı, ve heyecan verici bulduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

    “Yüksekokulumuzdan mezun olmuş ve şu anda memleketin değişik yerlerinde kendi mesleklerini icra eden, saygın bir konumda bulunan siz değerli mezunlarla ile bir araya gelmek irtibatın ve muhabbetin yeniden güçlendirilmesi bakımından inanıyorum ki gerek üniversitemizin gerekse meslek yüksek okullarımızın tanımına çok büyük katkılar sağlayacaktır.” diyen Okul Müdürü Taşdemir şöyle konuştu: “Üniversitenin mezunlarıyla bağının kopmaması temel üniversite anlayışının önemli ögelerinden biridir. Bizi burada bir araya getiren duygunun, Tatvan Meslek Yüksek Okulu sevgisi, arkadaşlık, dostluk ve geçmişin unutulmayan anılarıdır.”

    Yapılan konuşmaların ardından mezunlar sahneye çıkarak okul yıllarında başlarından geçen trajı komik olayları anlattı. Ardından ise mezunları temsilen seçilen 3 mezuna plaket verildi.
Birinci 'mezunlar buluşması' verilen kokteyl ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER