ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:26

Tatvan İHL öğrencilerinden bilim fuarı

Tatvan İHL öğrencilerinden bilim fuarı


Bitlis Tatvan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TUBİTAK) desteğiyle bilim fuarı düzenledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan, TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' kapsamında öğrencilerin hazırladığı projeler, Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan fuarda sergilendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda projelerle ilgili slayt gösterisi yapıldı. Daha sonra sergilenen projeleri inceleyen kurum amirleri ve vatandaşlar öğrencilerden bilgiler aldı.

Sergi hakkında açıklama yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Abdulselam Turşak Muzaffer, 3,5 aylık bir süre zarfında projelerin yapıldığını ifade ederek, "Okulumuzun 9,10,11 ve 12'nci sınıf öğrencilerinin yapmış olduğu projelerdir. Yapılan 25 projede 70 öğrenci ve 12 öğretmen görev almıştır. Birçok alanda projelerimiz var. TÜBİTAK Bilim Fuarları ile öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlamaktadır." dedi.

TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katılan misafirlere yapılan ikramın ardından açılış programı sona erdi. Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde açılan TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın 2 gün boyunca açık kalacak.

Serginin açılışına Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah, kamu kurum amirleri, okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER