ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:26

Tatvan Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisini açtı

Tatvan Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisini açtı


Bitlis’in Tatvan ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi, 2012 – 2013 öğretim döneminin yılsonu sergisini açtı. Tatvan Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan ve 3 gün sürecek olan sergide, yaklaşık 5 bin ürün tanıtıldı.

Sergi açılışında konuşma yapan Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kalender, kursların en önemli özelliğinin, insanların sosyal ve kültürel gelişimini sağlamak olduğunu söyledi. Kalender, kursun amacının, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, bilgi ve beceri kazandırmak, eksik kalınan eğitimlere yardımcı olmak, bir üst öğretim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserleri yaşatmak, yaygınlaştırmak, insanların meslek ve sanat sahibi olmasına yardımcı olmak ve kendi ayakları üstünde durmasını sağlamak olduğunu belirtti.
Kalender, şunları ekledi: “Tatvan Halk Eğitimi Merkezi olarak, yıl içinde sosyal ve kültürel, mesleki ve okuma yazma kursları olarak toplam 304 kurs açarak, 2 bin 710 bayan, 2 bin 602 erkek olmak üzere toplam, 5 bin 312 kişi halk eğitimi kurslarımızdan yararlanmıştır. 11 biçki dikiş giyim el ve makine nakışları ile 1 adet ebru kursundan toplam 216 kişiyi meslek sahibi yapmış olduk ve meslek sahibi olan bu genç kızlarımızın el emeği göz nuru eserlerini sergilendiği sergimizin açılışını yaptık. Halkımızı halk eğitimi kurslarından yararlanmaya davet ediyoruz.”

Sergi açılışına Bitlis Valisi Veysel Yurdakul’un eşi Emine Yurdakul, Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, Tatvan Müftüsü Sabhetullah Kızılşah, kurum amirleri, kursiyerler ile kursiyer aileleri ve vatandaşlar katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER