ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Nisan 2013 Pazar 20:26

Tatlıses: İmanın yoksa Allah’ın huzuruna gitme

Tatlıses: İmanın yoksa Allahın huzuruna gitme

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa’da bölgenin en büyük camisinin inşaat demirini bağladı


ŞANLIURFA (CİHAN)- Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Şanlıurfa’da bölgenin en büyük camisinin inşaat demirini bağladı. Ardından basın açıklaması yapan Tatlıses, "Vicdanın, imanın yoksa Allah’ın huzuruna gitme” dedi.

Şanlıurfaspor’a destek vermek amacıyla memleketi Urfa’ya gelen Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses Ortadoğu’nun en büyük camisi olması planlanan caminin inşaat demirini bağladıktan sonra caminin yakınında bulunan bir mekanda yemek yedi. Burada yerel sanatçıların okuduğu ilahilere eşlik eden Tatlıses, zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Yapımı devam eden camiye hereksin destek vermesini isteyen Tatlıses, caminin büyük bir ilim ve irfan yuvası olacağını kaydetti. "Mezara giderken önce imanın sağlam olacak. İmanın bütün olacak. İmanın sağlamlaşmadığı zaman allah katına gitmek sana kısmet değildir. Önce imanlı olacaksın, vicdanlı olacaksın, adaletli olacaksın. Adaletin, vicdanın, imanın yoksa bence Allah’ın huzuruna gitme." ifadelerine yer verdi.

TATLISES MAÇTA, EŞİ DOĞUMDA

Şanlıurfaspor’u çok önemsediğini aktaran Tatlıses, bugün bir kız çocuğu beklediğini açıklayarak, bu durumda bile Şanlıurfaspor’u ihmal etmediğini ifade etti. Tatlıses, "Bugün kızımın doğması bekleniyor. Bugün akşama kadar bir kızım olacak inşallah. Ona rağmen buradayım. Buradaki galibiyeti de ona hediye edeceğim." şeklinde konuştu.

Öte yandan Tatlıses’e kızına ne isim vermeyi düşündüğü soruldu. Tatlıses 'Kuran’ın ilk harfi nedir?’ diye sorunca çevreden 'Elif' sesi yükseldi. Bunun üzerine Tatlıses, "Demek ki oradan başlamak lazım." diyerek kızın ismini açıkladı. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER