ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 13:44

Tatile gitmek yerine öğrencilere ders verdiler


Batman'ın Gercüş ilçesinde bir grup öğretmen, yarıyıl tatilinde dershaneye gidemeyen öğrencilere gönüllü olarak ders verdi.
İlçenin fedakar öğretmenleri, tatile gitmek yerine 15 günlük süreyi, Gercüş Halk Kütüphanesi bünyesinde açılan ve maddi durumları iyi olmadığı için dershaneye gitme imkanı bulamayan 45 öğrencinin katıldığı Eğitime Destek Kursunda gönüllü olarak çalışarak geçirdi.
Kursun gönüllü eğitmenlerinden Gercüş Ziyagökalp Ortaokulu öğretmeni Zeki Kılıç, AA muhabirine, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik açılan kursta arkadaşlarıyla birlikte gönüllü olarak ders verdiklerini anlattı.
Kurslara ihtiyaç sahibi öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiğini kaydeden Kılıç, şunları söyledi:
"İlçemizin eğitimdeki başarı oranı çok düşüktü. Öğretmen arkadaşlarla tatile gitmek yerine öğrencilere takviye amaçlı ders vermeye devam ettik. Kırsal kesimde okuyan öğrenciler her zaman dezavantajlı konumdadır. Biz onların bu konumunu avantajlı hale çevirebilmek için ek çalışmalar yapmaya karar verdik. 15 günlük süre içerisinde gönüllü olarak çalıştık."
Eğitime Destek Kursu Koordinatörü İhsan Aydoğmuş da yarıyıl tatiline gitmek yerine öğrencilerine ders vermeyi tercih eden öğretmenlerin büyük bir fedakarlık örneği sergilediklerini söyledi.
Öğrencilere 15 gün boyunca etüt ortamında test çözme yeteneklerini geliştirmeleri için eğitim verdiklerini belirten Aydoğmuş, şöyle konuştu:
"Öğretmenlerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek tatil dönemi olmasına rağmen öğrencilerin çeşitli konularda geri kalmaması ve takıldıkları soruların çözümü için yoğun çaba sarf etti. Öğrencilerimizin performansında düşüş olmaması için ara vermeden eğitime devam ettik. Öğretmen arkadaşlarla birlikte gönüllü olarak etüt ortamında çalıştık. Amacımız ilçemizin eğitim seviyesini yükseltmektir. Öğrencilerimizin başarısı ve istedikleri okullara yerleşmesi bizim için en büyük ödül olacaktır."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER