ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 17:44

Taşucu'nun su ihtiyacını bitirecek projenin temeli atıldı

Taşucunun su ihtiyacını bitirecek projenin temeli atıldı


Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Taşucu beldesinin 100 yıllık su ihtiyacını karşılayacak olan Taşucu İçme Suyu Projesi'nin temeli törenle atıldı.

Taşucu Reşadiye Mahallesi Sivriyi kuyu sokakta yapılan temel atma töreninde konuşma yapan, Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş, “İçme Suyu Projesi'yle beldemizin 30 yıldır kullanılan içme suyu şebekesini yeniliyoruz, bu çalışmalar ile beldede yıllardır yaşanan su sıkıntısı sona erecek. Ayrıca kullanılan su borularının asbest içerikli olması da bu projenin önemini ortaya koyuyor. Taşucu gelecek yıllarda aynı sıkıntıları yaşamayacak. Yeni yapılacak olan su şebekesi Taşucu’nun 100 yıllık su sorununu bitirecek. Halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun." dedi.

Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt ise temel atma töreninde yapmış olduğu konuşmasında “ Belediye Başkanınız çok çalışkan birisi olunca Erdemli yöresinden çok Taşucu’nda bulunuyoruz. Sürekli açılış ve etkinliklere davet ediliyoruz. Taşucu Belediye Başkanı Yaşar Açıkbaş’ ı, Meclis Üyelerini ve tüm çalışanlarını sizlerin huzurunda çalışmalarından dolayı kutlarım. Taşucu için çok güzel hizmetlere imza atılmaktadır. İçme suyu projemiz bütün Taşucu halkımıza hayırlı ve uğurlu olsun. “ dedi.

Temel atma törenine, Mersin Milletvekili Prof. Dr. Nebi Bozkurt, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Tokmar, Akdere Belediye Başkanı Şahin Akış, Arkum Belediye Başkanı Mehmet Durmuşlu, Uzuncaburç Belediye Başkanı İsa Menteş, Mersin Milli Eğitim İl Müdürü Hasan Gül, Silifke Emniyet Müdürü Volkan İmişçi, Özel İdare Müdürü Erkan Arıcı, Yurtkur Müdürü Mustafa Kemal Karataş, Ak Parti Silifke İlçe Başkanı İsmail Köroğlu ve yönetim Kurulu üyeleri, Ak Parti Silifke Kadın Kolları Başkanı Zeynep Kesikminare ve yönetim kurlu üyeleri, Silifke Baro Başkanı Mehmet Duman, Silifke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Çiftçi, S. U. Silifke Taşucu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Halis Oğuz, Taşucu Liman Başkanı Mustafa Yılmaz’ın yanında Kamu Kurum Müdür ve Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER