ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2016 Salı 12:27

"Taslak metin üzerinde çalışmalarımızı tamamladık"

"Taslak metin üzerinde çalışmalarımızı tamamladık"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, AK Parti'nin anayasa değişiklik taslağına ilişkin, "Bize sunulan taslak metin üzerinde yoğun bir mesai sarf ederek çalışmalarımızı tamamladık. Konuşa konuşa pürüzleri aşacağımızı düşünüyoruz." dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yıldırım, AK Parti'nin anayasa değişiklik taslağına ilişkin, şunları kaydetti:

"Bize sunulan taslak metin üzerinde yoğun bir mesai sarf ederek çalışmalarımızı tamamladık. Pek tabiidir ki değişiklik önerileri arasında onayladıklarımız olduğu kadar, itiraz edip üzerinde müzakere edilmesinin daha doğru olacağını düşündüğümüz konu başlıkları da vardır. Konuşa konuşa pürüzleri aşacağımızı, fiili tıkanıklığı mutlaka hukuki müdahaleyle açacağımızı düşünüyoruz. Kaldı ki Türkiye'nin ağırlaşan iç ve dış sorunlarını dikkate aldığımızda, çok fazla seçeneğimizin olmadığını da görüyoruz."

"Hepsi birden CHP'ye yuvalanmış"

Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP’deki PKK kalıntıları, bünyeyi ele geçirmeye başlamışlardır. 'HDP barajı geçsin pilav dağıtacağım' diyenlerle, 'Her CHP’li aileden HDP’ye oy verildiğini' söyleyenler bellidir. PKK’lılara cici çocuk muamelesi yapan sicili bozuklar da ortadadır. Hepsi birden CHP’ye yuvalanmış, İmralı canisinin avukatları köşe başlarını tutmuşlardır. Atatürk yerinden kalkıp bunların halini görse, ya tekrar yatar ya da bunların alayını birden İzmir’e kadar kovalardı."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER