ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:03

Tartar’dan engelliye tekerlekli sandalye


Bursa’nın İznik ilçesine bağlı Çakırca köyünde oturan İbrahim Ayyıldız, engelli oğlu için biriktirdiği 300 kilo mavi kapağı Sakatlar Derneği'ne teslim etti. İznik Belediye Başkanı'nın girişimiyle Ayyıldız'ın oğluna tekerlekli sandalye verildi.

Oğlunun ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi Orhangazi Belediye Başkanı İsmail Tartar’dan talep ettiklerini söyleyen baba İbrahim Ayyıldız, başkanın kendileriyle yakından ilgilenerek Sakatlar Derneği başkanı aracılığıyla tekerlekli sandalyeyi verdiğini ifade etti. Baba Ayyıldız, Belediye Başkanı İsmail Tartar’a ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ederek, “Orhangazi’de engelliler her yönüyle şanslı. Orhangazi Belediyesi ve Sakatlar Derneği'nin engellilerle ilgili çalışmalarından dolayı burada yaşayan engelliler çok şanslı." dedi.

Tekerlekli sandalyeyi İznikli aileye teslim eden Engelliler ve Sakatlar Derneği Başkanı Emrullah Akçay, "Biz Orhangazi’de yaşayan bin 480 engellinin dertleriyle dertlenen bir anlayışla çalışıyoruz. Zaman zaman komşu ilçelerimizden de gelen talepleri karşılamaktan dolayı mutlu oluyoruz. Önemli olan engelliye hizmet, nerede yaşadığı önemli değil.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER