ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:52

Tarsus'ta, şalgam, baklava yarışması yapıldı

Tarsusta, şalgam, baklava yarışması yapıldı


Mersin'in Tarsus ilçesinde ‘Eshab-ı Kehf’te Hıdırellez Günleri’ kapsamında şalgam, baklava, cezerye ve humus yarışması düzenlendi.

Tarsus Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından yapılan yarışmalarda dereceye girecek ürünlerin seçimi 11 kişilik jüri tarafından değerlendirildi. Yarışmaya baklava dalında 22, şalgam dalında 6, humus dalında 5, cezerye dalında 8 işletme katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda, baklavada Develiler, şalgamda Murat Kurt, humusta da Kervan Humus birinciliği elde etti.

Kente özgü yiyecek ve içecekler tanıtmak amacıyla bu tür etkinlikler yaptıklarını söyleyen Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Kerim Tufan, yarışmaya katılan tüm firmalara teşekkür etti. Tufan, “Yarışmasını yaptığımız bu dört ürün Tarsus’un kendi öz malı ve kendi ürünleridir. Bu yıl işletmelerin haberi olmadan normal vatandaş gibi tüm ürünleri tezgahtan ve vitrinden parasını vererek aldık ve jüri önüne getirdik. İnce eleyip sık dokuyarak jürimizin bu değerlendirmeyi yaptığını düşünüyoruz. İnşallah önümüzdeki yıl Hıdırellez etkinliklerinde katılımcı sayısı daha da artar.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER