ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:26

Tarsus'ta öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı

Tarsusta öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldı


Mersin'in Tarsus ilçesinde Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi'nin 9’ncu sınıf öğrencilerine 164 adet tablet bilgisayar dağıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitim-öğretim yılının ikinci yarısından itibaren bazı illerde uygulamaya başladığı Fatih Projesi kapsamında Mersin bölgesinden Tarsus Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi pilot okullar arasında yer aldı. Lisenin 9’ncu sınıf öğrencilerine 164 adet tabet bilgisayar dağıtıldı.

Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Şube Müdürlerinden Yalçın Yılmaz ve Bilişim Teknolojileri Tarsus Koordinatörü Hasan Muaz Ünal’ın katıldığı tablet bilgisayar dağıtımında öğrenciler bilgisayarla eğitim alacak olmanın sevincini yaşadı. Tablet dağıtımı sırasında konuşan Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, Tarsus'un pilot bölge seçilmesinin oldukça sevindirici olduğunu, Fatih Projesi ile eğitimde bilişim teknolojisi sayesinde seviyeyi artırmayı, sınıfları daha ileri teknolojiyle donatmayı, öğrencilerin teknolojiyi daha etkin kullanmayı öğrenmesini amaçladıklarını söyledi. Demir şunları söyledi: "Fatih Projesi kapsamında pilot okul seçilen Tarsus Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi'ne geçen dönemde 130 tablet bilgisayar dağıtılmıştı. Şimdi de 164 adet tablet bilgisayar dağıtımını gerçekleştiriyoruz."

Proje kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayar verilirken, diğer okullarımız da akıllı tahtalarla donatılmaya başlandı. Şu an itibari ile 13 lisemize 340 adet akıllı tahta kuruldu. Tablet bilgisayarlara, öğrenci hangi sınıfa devam ediyorsa o sınıfın ders kitapları yüklenecek. Sınıflarda akıllı tahtalarla tablet bilgisayarlar etkileşimli olacağı için dersin işlenişi de etkileşimli yapılacak. Tablet bilgisayarların içinde özel olarak geliştirilen z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) yer alacak. Z-kitap, dijital ortamda okutulan ders kitaplarının öğretim programları esas alınarak animasyon, video, ses, fotoğraf, harita, grafik, tablo gibi öğeler yer alacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER