ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 22:51

Tarsus'ta hayvan hırsızlığı operasyonunda çete lideri yakalandı

Tarsusta hayvan hırsızlığı operasyonunda çete lideri yakalandı


Mersin’in Tarsus İlçesinde organize hayvan hırsızlığı yapan çeteye yönelik Jandarma operasyon yaptı, çete lideri S.T. (30) yakalandı.

Tarsus’ta onlarca köyden çalınan toplam 150 adet küçük baş ve 1 adet büyük baş hayvan Kayadibi köyü ve İncirlikuyu köyünde Mersin ve Tarsus Jandarmasının ortak çalışması ile ele geçirildi. İstihbari çalışmalar neticesinde düğmeye basan jandarma ekipleri Kayadibi ve İncirlikuyu köyünde ağıllara baskın yaptı. Ağılda çalıntı olduğu tespit edilen küçük baş hayvanlar sahiplerine tek tek teslim edildi.

Sayköyden 17 baştan küçük baş hayvanı çalınan Hamza Sekitmez’e 4 küçük baş hayvanı teslim edilirken, Yunusoğlu köyünden 16 baş küçük hayvanı çalınan Salih Batar, Camilimanda köyünden 4 küçük baş hayvanı çalınan İsmail Kip de hayvanları teşhis ederek, teslim edildi. Ayrıca yine Yunusoğlu köyünden büyük baş ineği çalınan Güldane Aslan’a İncirlikuyu köyünde başka bir ağılda bulunan ineği teslim edildi. Olay yerine gelen diğer vatandaşlar ise, çalınan hayvanlarını tespit etmeye çalıştı. Toplamda 24 baş küçük baş ve 1 büyük baş hayvan sahiplerine teslim edildi.

Öte yandan operasyonun devam ettiği öğrenilirken, jandarma organizatör çete lideri S.T.’yi göz altına aldı. S.T.’ye hayvanları temin edenler ise tespit edilmeye çalışılıyor. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER