ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 18:52

'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisi


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 81 ilde sergilediği "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi Kahramanmaraş’ta açıldı.

'Tarım ve İnsan' konulu 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren 65 fotoğraf, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde açılan sergide bir hafta süreyle sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Serginin açılışında konuşan Türkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun, serginin tarım ve insan gibi iki önemli konuyu aynı karede yansıttığını belirtti. Türkiye’nin zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu söyleyen Akkoyun, "Sergide tarım ve hayvancılığı anlatan çok güzel fotoğraflar var. Ülkemizi tanımamız, tarım ve insan başlığı altındaki zenginliğimizi görmemiz açısından bu serginin güzel bir etkinlik olduğunu düşünüyorum." dedi.

Yarışmanın her yıl yapıldığını ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu da "Tarımın her türlü karesini ülkemizde bulmak mümkün. Fotoğraflar, insanların tarımı hangi şartlar altında yaptığını yansıtıyor. Bu fotoğraflar ülkemizde yapılan tarım ve hayvancılığın tanıtımına katkı sağlıyor." diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sergiyi gezen Kaymakam Akkoyun ve beraberindekiler fotoğraflarla ilgili İhsan Emiralioğlu'ndan bilgi aldı.

Açılış törenine, Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, KSÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Saltalı ve Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Temizkan katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER