ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 15:55

Tarihi yaşayarak öğreniyorlar

Tarihi yaşayarak öğreniyorlar


Bursa’da yenilikçi eğitim anlayışıyla fark oluşturan Nilüfer Eğitim Kurumları’na bağlı Rafet Kahraman Koleji, tarih derslerini dikkat çekici bir biçimde işliyor.

Rafet Kahraman Koleji 10. sınıf öğrencileri her hafta işledikleri tarih dersinin konusuna göre mizansenler hazırlıyor ve bu şekilde kalıcı bir şekilde öğreniyorlar. Bu hafta Osmanlı Devleti'ndeki yaşamı mizansenlerine konu alan öğrenciler oldukça güzel hazırlanmış, Osmanlı’daki güncel hayattan sahneler inşa etti ve birbirleriyle yarıştılar.

Sınıflarda gerçekleşen mizansenleri değerlendiren jüride bulunan Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdür Ali Dilitatlı, “Öğrencilerimiz bu sistem sayesinden Osmanlı kültürünü yaşayarak öğreniyorlar. Bu çalışmaları yaparken aslında o kültürden hala çok uzaklaşmadığımızı da görmüş olduk. Sahneler hazırlanırken öğrenciler eşyaları ve kıyafetleri kendi evlerinden getirdiler, o zamanlardan kalma eşyalar halkımız tarafından hala kullanımda. Tabii Bursa’mız da bu konuda çok zengin, ondan da kaynaklanıyor.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER