ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 13:34

Tarihçi Oral Onur son yolculuğuna uğurlandı


Edirne’de kaldığı misafirhane ölü bulunan Tarihçi Yazar Oral, son yolculuğuna uğurlandı. Edirne Valiliği’nin davetlisi olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyona katılan 84 yaşındaki Onur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü misafirhanesine geçti.

    3 gün kendisinden haber alınamayan Oral Onur, odasında ölü bulundu. 2010 yılında 'TBMM Onur ve Üstün Hizmet ödülü'nü alan Onur'un cesedi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Buradan alınan Oral Onur’un cenazesi, Edirne'nin tarihi camilerinden biri olan Eski Cami’ye getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından tarihçi yazar Buçuktepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

    Cenaze namazına Edirne Valisi Hasan Duruer ve Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de katıldı. Başkan Sedefçi cenaze namazı öncesinde yaptığı açıklamada, Oral Onur’un Edirne için önemli bir değer olduğunu söyledi.
Oral Onur’un Edirne'nin dününü, tarihi yapısını çok iyi bilen ve geleceğe taşıyan insan olduğunu anlatan Sedefçi, “Ondan çok faydalandık. Edirne’ye çok büyük katkıları oldu. Edirne bir değerini kaybetti. Hoca kalbimizde yaşayacak. Onu unutmayacağız. Her insan gibi, zamanı geldiğinde rahmetli oluyor. Ama hocanın cennette olacağını düşünüyorum.” dedi.

    İstanbul’da yaşanan Edirneli tarihçinin serhat şehrin tarihi ile çok sayıda eseri bulunuyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER