ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 16:11

Tapsız, 'Yılın En Başarılı Valisi' seçildi

Tapsız, Yılın En Başarılı Valisi seçildi


GAP Gazeteciler Birliği'nin bu yıl 10.'sunu düzenlediği GAP Oscar Ödül Töreni'nde 'Yılın En Başarılı Valisi' ödülüne Kilis Valisi Süleyman Tapsız layık görüldü.

Adıyaman Belediyesi Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle, çeşitli alanlarda en başarılı isimlere ödülleri verildi. Ödül törenine siyaset ve sanat alanından seçkin isimler katıldı. Yılın en başarılı Valisi ödülünü Kilis Valisi Süleyman Tapsız aldı. Vali Tapsız’a 'En Başarılı Vali' ödülünü, on binlerce Suriyeli misafirin ağırlanması, barınma ve sağlık sorunlarının çözümünde devlet imkânlarını azami ölçüde kullanıp, uluslararası heyetlerin takdirini kazanan çalışmaları nedeniyle verildiği belirtildi.

Ödülünü, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın elinden alan Tapsız törende yaptığı konuşmada, Gap Gazeteciler Birliği'ne kendisini böyle bir ödüle layık gördüğü için teşekkür etti. Tapsız, şunları söyledi: "Yeryüzünde kardeşlerimizin başına gelen musibetler, bize iyilik ve cömertlik sorumluluğu yükler. Ayrıca şefkat ve merhamet görevlerimizi de bize hatırlatır. Biz anlarız ki cimriliği ve bencilliği çirkin gören, vurdumduymazlığı kendisine yakıştırmayan, son medeniyetin temsilcileriyiz biz. Yetimin, yoksulun, mazlumun, muhtacın yanında yer almak gibi bir sorumluluğu ve bir mirası omuzlarımızda taşıyoruz. Biz Türkiye olarak insanlık kardeşlik ve komşuluk sorumluluğundan hareketle Suriye’deki rejimin halka yönelik şiddet ve zulmünden etkilenerek ülkemize sığınan yüz binlerce Suriyelinin ihtiyaçlarının karşılanmasında uluslararası alanda devlet olarak örnek gösterilen çalışmalar ve hizmetler sunuyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak kardeş ve dost Suriye halkının yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Biz Suriye'de barışın, güvenin, istikrarın sağlanmasını temenni ediyoruz. Ayrıca tek isteğimiz, tek derdimiz Suriye’deki akan kan ve gözyaşının artık dinmesidir. Suriyeli kardeşlerimiz elleri boş, evleri yıkık yanımızda şimdi. Biz Suriyeli kardeşlerimize sahip çıkarken, verdiğiniz bu ödülle bize cesaret verdiğiniz için ve bizim yanımızda durduğunuz için, hepinize şahsım, Kilisli hemşehrilerim ve Suriyeli kardeşlerimiz adına şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER