ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2014 Pazartesi 13:47

Taner Yıldız: 'Zamana ihtiyacımız olabilir'

Taner Yıldız: Zamana ihtiyacımız olabilir

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Karaman’daki son durumu bildirdi.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,geçtiğmiz günlerde  Karaman'da meydana gelen maden facaciası için açıklamalarda bulundu.

"Yapılan çalışmalarda istediğimiz sonucu alabilmiş değiliz. Çamurlarla kaplandığını görüyoruz. Çok ciddi bir basınçla beraber tahkimatın bozulduğunu görüyoruz. İzole bir sistemle karşı karşıyayız. Vagonların ters döndüğü bir manzara ile karşı karşıya kaldık. İşimiz kolay değil, zamana ihtiyacımız olabilir"

 "Şu anda ulaşabildiğimiz bir kardeşimiz yok" 

"Hem nefeslikten hem de desandreden bu pasa çıkışlarını düzenli bir şekilde aktarmamız gerekiyor. Bir nevi bin 250, bin 300 metrelik maden ocağının altındaki bütün yapıyı belki de tek tek elden geçirmemiz gerekiyor. Şu anki karşılaştığımız tablo bu"

"İşimizin kolay olmadığını dün söylemiştim, bugün bunun bir kez daha altını çizmek isteriz. Zamana ihtiyacımız olabilir. Ne kadar zamana ihtiyacımızın olduğunu da her geçen metreyle, her geçen yeni kabloyla beraber ancak o zaman belirleyebiliriz. Şu anki geldiğimiz nokta, tahmin ettiğimizin de daha üzerinde zor bir nokta"

"İki ihtimal var, baraj seviyesinin düşük olmasından dolayı yağmur ve yüzey sularından dolayı deponun bir anda boşalması, diğeri de ordaki nehir tipinin ya da akarsunun oraya akıyor olması. Ama şu anda beslenmiyor"

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER