ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:56

Tandoğan Meydanı'nda 1 Mayıs kutlamaları başladı


Ankara’daki 1 Mayıs kutlamalarının bir bölümü Tandoğan Meydanı'nda yapılıyor. Sabahın erken saatlerinden itibaren Kızılay'da toplanan siyasi parti grupları, sendikalar ve vatandaşlar toplandıktan sonra kortej halinde Tandoğan Meydanı'na yürüdü. Marşlar ve sloganlar eşliğinde yürüyen kalabalık meydana ulaştıktan sonra konuşmaların başlaması bekleniyor.

1 Mayıs kutlamalarının Başkentteki adreslerinden olan Tandoğan Meydanı'na vatandaşlar kortejler halinde yürüdü. Vatandaşlar sabah saatleri ile birlikte meydana gelirken, siyasi partiler ve sendikal gruplar Kızılay YKM’de toplandı. İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği, Atatürk Düşünce Derneği, Türk Metal-İş, Birleşik Kamu- İş Sendikası ve Büro-İş Sendikası gibi sivil toplum örgütlerinden oluşan gruplar, ellerindeki bayraklar ve flamalarla kortej oluşturdu. Kortej Tandoğan Meydanı'na doğru yürüyüşe geçtiği sırada DSP Genel Başkanı Masum Türker ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum da yürüyüşe katıldı. İşçi Parti yöneticileri ve sendikaların yöneticilerinin öncülüğünde kortej Tandoğan Meydanı'na geldi. Buradaki kutlamalara CHP'li bazı milletvekilleri, ADD Başkanı Tansel Çölaşan ve Ankara Barosu'ndan bazı hukukçular da katılıyor. Meydanı dolduran kalabalık, müzik eşliğinde eğlenmeye başladı. Buradaki kutlamaların konuşmalarla devam etmesi bekleniyor.

Kalabalığın yürüdüğü GMK Bulvarı ve Tandoğan'a giden bazı yollar trafiğe kapatıldı. Polisin çevredeki geniş güvenlik önlemleri de dikkat çekiyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER