ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 16:27

Tan: "Başarısız olmaktan korkmayın"

Tan: "Başarısız olmaktan korkmayın"


Haber spikeri Erkan Tan, başarı için başkalarıyla değil kendisiyle yarıştığını söyledi. İnsanın başarısız olmaktan korkmaması gerektiğini belirten Tan, başarısız olunduğunda dahi insanın ders çıkarıp bir şeyler öğrenebildiğini kaydetti.

Ankara'nın Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi, kişisel gelişim ve kariyer konferanslarıyla öğrencilerin hedef belirlemesini kolaylaştırmayı ve yeni ufuklar açmayı hedefliyor. Lise öğrencileri için düzenlenen seminere konuşmacı olarak TV8 kanalı kurucularından program yapımcısı ve haber spikeri Erkan Tan katıldı.

Erkan Tan, Uluslararası İlişkiler bölümü mezunu olduğunu ve spikerliği hedeflemediğini, ancak önüne çıkan fırsatları değerlendirip TRT'nin açmış olduğu sınavı kazanarak bu mesleğe başladığını söyledi. Başarısının formülü olarak başkalarıyla değil kendisiyle yarıştığını ve her geçen gün kendine neler kattığını sorguladığını belirten Tan, insanın başarısız olmaktan korkmamasını, çünkü aslında başarısız olunduğunda insanın ders çıkarıp bir şeyler öğrenebildiğini kaydetti.

Erkan Tan, gerçek başarı için öğrencilere kendi içlerinde bir yolculuğa çıkarak, kendilerini çok iyi tanıyarak başlamaları gerektiğini söyledi. Hangi meslekte olursa olsun önemli olan insanın kendi kovasını güzel bir şekilde doldurması olduğunu vurgulayan Tan, mutlu bir aile hayatının da meslekte başarılı olmak için önemli olduğunu hatırlattı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER