ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 16:47

Tan: "Allah ilmi ve alimleri eksik etmesin"

Tan: "Allah ilmi ve alimleri eksik etmesin"


Şırnak’ın Cizre ilçesine gelen Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, 3 gün önce vefat eden Şeyh Ömer Zahid’in yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Altan Tan, “Allah milletimizin içindeki ilmi ve alimleri eksik etmesin.” dedi.

    1892 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde dünyaya gelen Şeyh Ömer Zahid, Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 121 yaşında Hakk'a yürüyen Şeyh Zahid, vefat ettikten sonra cenazesi 3 gün önce Cizre’ye getirilip toprağa verildi. Şeyh Ömer Zahid için Şeyh Seyda Camii'nde taziyeler kabul edildi. 3 gündür devam eden taziye ziyaretinin son gününe Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan da katıldı. Taziye için camiye gelen Altan Tan ve Hasip Kaplan, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi.

    Taziye çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Hasip Kaplan, Şeyh Ömer Zahid’in babasının dostu olduğunu söyleyerek, babasını hatırladığını ifade etti. Kaplan, “Babamı hatırladım. Babamın arkadaşları olduğu için Şeyh Seyda olsun, rahmetli olsun çok güçlü bir alimler ekibiydi. Çocukken de hep babam beraberinde getirirdi, ondan tanıyorum. Elimizdeki değerleri yitiriyoruz. Allah mekanını cennet etsin.” dedi.

    Altan Tan ise “Şeyhler, evliyaların, peygamberlerin varisleridirler. Allah milletimizin içindeki ilmi ve alimleri eksik etmesin. Seyda’yı da Allah rahmet eylesin. Allah mekanını cennet eylesin. Allah ailesine sabrı celil niyaz eylesin.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER