ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 10:43

Tamirhaneye çalıntı otomobil operasyonu


Çalıntı otomobil parçalandığı ihbarı üzerine Maltepe’deki bir tamirhaneye baskın düzenleyen polis Ali Ö. (37) isimli şüpheliyi gözaltına aldı. Tamirhanede çalıntı bir otomobil ele geçiren polis, el konulan 5 otomobille ilgili incelemesini sürdürüyor. Gözaltına alınan Ali Ö.’nün (37) 11 adet polise geliş kaydı ile 7 araması bulunduğu öğrenildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri bir ihbar üzerine Maltepe’de bulunan bir tamirhaneye operasyon yaptı. Çalındıktan sonra parçalanmış bir otomobil ele geçirilen tamirhanedeki Ali Ö. polis tarafından gözaltına alındı. Ali Ö.’nün daha önceden hırsızlık suçundan 11 kez gözaltına alındığı belirlendi. Ali Ö.’nün ayrıca 7 ayrı mahkeme dosyasından arandığı ortaya çıktı.

Polis tamirhanede bulunan diğer otomobilleri de inceleme altına aldı. Tamirhane’de bulunan ve henüz parçalanmamış bir otomobilin çalıntı olduğu ortaya çıktı. Aynı tamirhane de bulunan diğer 4 otomobille ilgili incelemenin sürdüğü öğrenildi. Parçalanan otomobilin parçalarının yedek parça olarak pazarlanmaya çalışıldığı belirtildi.

Oto hırsızlık Büro Amirliği tarafından sorgulanan Ali Ö. işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER