ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 17:02

"Talasemi hastalarının morale ihtiyacı var"

"Talasemi hastalarının morale ihtiyacı var"


Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren Talasemi Derneği Başkanı Sefa Türkel, talasemi hastalarının sürekli morale ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Tarsus Talasemi Derneği üyeleri, moral yemeğinde bir araya geldi. Derneğin 7. kuruluş yıldönümü nedeniyle organize edilen etkinlikte konuşan Başkanı Sefa Türkel, 2006 yılında kurulan derneklerinin amacının, kan hastası olan arkadaşlarının moralini yüksek tutmak ve onların birlik, beraberlik ve bütünlük içinde kaynaşmalarını sağlamak. olduğunu belirtti.

Gezi ve pikniklerin yanı sıra müzikli eğlenceler de düzenlediklerini ifade eden Türkel, "Bugün de yine dayanışma ve kaynaşmanın devamı için bize destek olan kişi ve kuruluşların ödüllendirilmesi için bir etkinlik düzenledik. Bize destek olan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederim. Biz talasemi hastaları olarak kimseden maddi yardım istemiyoruz. Derneğimiz kurulduğundan bu yanan yaptığımız bilinçlendirme sayesinde artık Tarsus’ta Talasemili çocuk doğmuyor. Yeter ki bizlere acıyarak bakmasınlar. Bizlere yapabileceğimiz bir iş versinler. 300 bin nüfuslu koca Tarsus'ta 30 kişiye iş veremiyorlarsa bizlere acıyarak bakmasınlar. Bunun için önemli olan hastalarımıza sürekli moral vererek yaşama bağlantılarını sağlamaktır. Tüm hastalarımızı kendi çocuklarım gibi görüyor, tedavileri, yaşama bağlanmaları için gayret gösteriyorum." dedi.

Konuşmalardan sonra Tarsus İş Kur Müdürü Mehmet Ali Çekerbiçer, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Cavit Koç, Ankara Talasemi Derneği Başkanı Zeynel Efe, Adana Talasemi Dernek Başkanları Ahmet Türkmen ve Sercan Üçdağ, Devlet Hastanesi Hizmetler Müdürlüğü'nden Elmas Umar ve Ümit Umar, Kent Konseyi Engelliler Komisyonu'ndan Leyla Çakmak, hayırsever eczacı Aytaç Eroğlu ve derneğin kuruluşundan bugüne emek veren Emine Türkel'e de teşekkür plaketi verildi.

Daha sonra sanatçı Ali Taşoğlu'nun söylediği türkü ve şarkılarla davetliler gönüllerince eğlendi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER