ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 12:45

Taksim'de kedi kurtarma operasyonu


Taksim’de, bir otomobilin motor kısmına sıkışan kediyi kurtarmak için vatandaqşlar seferber oldu. Yakalışk 20 kilometre otomobilde geldiği sanılan kediyi, Taksim'e kedi sıtan almaya gelen genç bir kız kurtardı.

Otomobiliyle Maltepe’den Beyoğlu'na gelen Hüseyin Yılmaz, Taksim Meydanı’ndaki trafik ışıklarında otomobilden kedi sesi geldiğini duydu. Vatandaşların da uyarısıyla kediyi fark eden Yılmaz, otomobili kenara park etti. Uzun süre kediyi kurtarmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. Çevredeki vatandaşlar da olaya müdahale edince, otomobilin başı kalabalıklaştı. Vatandaşlar kediyi kurtarmak için seferber oldu.

Bu arada, bacağı kesilmiş bir kediyi almak isterken Taksim’den geçmekte olan Öğretmen Burcu Öztaş da olaya müdahale etti. Elini otomobilin tekerine sokan Öztaş bir anda yavru kediyi kurtardı. Sevinci gözlerinden okunan Öztaş, “Sosyal medyadan ayağı kesilmiş bir kedinin Üsküdar’da yaşadığını öğrendik. Kediyi almaya giderken sahibi bizi aradı ve kediyi veremeyeceğini söyledi. Biz de sokakta bulunan bir kediyi almak istedik. Sepetimizle birlikte gelmiştik. Bu kedi bizim olabilir.” dedi.

Trafik ışıklarında durduğu sırada vatandaşların, motordan ses geldiğini söylediğini ifade eden sürücü Hüseyin Yılmaz, “Kedi Maltepe’den beri benimle gelmiş. Muhtemelen motorun sıcaklığından korktu ve dışarı çıkamadı.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER