ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Temmuz 2014 Cuma 19:58

Taksim’de İsrail protestosu

Taksimde İsrail protestosu

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu aktivistlerinden oluşan bir grup, Galatasaray Meydanı’nda İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği kara harekatını protesto etti.


Galatasaray Meydanı’nda toplanan Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu aktivisti yaklaşık 30 kişi, İsrail’in Gazze’ye gerçekleştirdiği askeri müdahaleleri protesto etti. Bir süre İsrail’in aleyhinde sloganlar atan grup daha sonra basın açıklaması yaptı.

Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu aktivisti Patrak Estukyan, “Küresel adalet ve barışın değerleri, Gazze’de ayaklar altına alınıyor. İnsanlığın bittiği bu noktada, İsrail’in devletinin saldırganlığı vahşetini anlatmaya kelimeler yetmiyor. 9 gündür süren hava saldırılarından sonra dün akşamdan itibaren 8 bin kişiyle karadan ve denizden operasyon başladı. İsrail ordusu daha önce sınır bölgesine gönderdiği 30 bin askere ek olarak 18 bin yedek askeri daha göreve çağırdı. Katliamlar sonucu ölenlerin sayısı 260’ı geçti. Medya kuruluşları vuruluyor. Hastaneler kullanılamaz hale getiriliyor. Plajda top oynayan çocuklar öldürülüyor. Filistinlileri saldırı öncesi uyaran İsrail ordusundan kaçmak için yalnızda 57 saniyesi var” dedi.

Ortadoğu’daki diktatörlük yönetimlerinin İsrail karşısındaki suskun tavırlarının da ibret verici olduğunu ifade eden Estukyan, “Mısır, Suriye ve Suudi Arabistan diktatörleri halen İsrail’in bu saldırganlığıyla ilgili herhangi bir kınama açıklaması dahi yapmadılar. Gazze’de sadece insanlar ölmüyor. Aynı zamanda insanlığın ortak değerleri ölüyor. Barış ve adalet duygusu ölüyor. Ama dünyada barış yanlıları da var. Bizzat saldırgan İsrail devletinin topraklarında Tel Aviv’de savaş karşıtı İsrailliler ordunun Gazze’ye kara saldırısını protesto ediyorlar. Biz de buradan Türkiye’den tüm dünyadaki barış yanlılarına sesleniyoruz. Küresel barışa ve adalete inanıyoruz. İsrail devletinin saldırganlığını kınıyoruz. İnsanlığın barış ve adalet umudu asla sönmeyecektir” diye konuştu.

Açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER