ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 14:51

Taksim'de hasar giderilmeye çalışılıyor


Taksim Gezi Parkı'ndaki olayları protesto etmek için İzmir'de çıkan olaylar sonrasında meydana gelen hasar giderilmeye çalışılıyor.
Hafta sonu boyunca Gündoğdu ve Basmane Meydanı'nda protestocu grupların çevreye ve iş yerlerine verdiği zararlar gün yüzüne çıkmaya başladı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı yüzlerce işçi, kamyon ve iş makinesi Gündoğdu Meydanı'ndaki hasarı gidermermek için sabah saatlerinden itibaren çalışmaya başladı.
Ekipler, protestocular tarafından barikat amacıyla sökülen kaldırımları yeniden düzenlerken, kırılan tabelaları ve lambaları değiştirdi. Bazı ekipler de sprey boyalarla kaldırım ve duvarlara yazılan yazılarını tazyikli suyla temizledi. Sokaklardaki alkollü içecek şişelerinin kırıkları da toplandı.
Gündoğdu Meydanı ve çevresinde onlarca iş yeri ve bankada da ciddi hasarların meydana geldiği gözlendi. Bazı bankamatiklerin ateşe verildiği, camlarının kırıldığı ve sprey boyalarla sloganlarların yazıldığı görüldü.
İşyeri sahipleri ve çalışanları da hasarları gidermeye çalıştı.
AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı'nın yakılması sonrasında binadaki hasar da gün yüzüne çıktı. Yangında aralarında bir banka şubesi olmak üzere başka iş yerlerinin de zarar gördüğü gözlendi. Girne Bulvarı üzerindeki bina güvenlik şeridiyle çevrilirken Olay Yeri İnceleme Ekipleri de çalışmalarını sürdürdü.


 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER