ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mayıs 2013 Çarşamba 12:23

"Taksim Meydanı’nın adı 1 Mayıs Meydanı olmalı"

"Taksim Meydanının adı 1 Mayıs Meydanı olmalı"


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sebahat Tuncel, Taksim Meydanı’nın adınını 1 Mayıs Meydanı olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Tuncel, “Taksim bizimdir zaten, işcilerin ve emekçilerin. Buranın adı 1 Mayıs Meydanı olarak değiştirebilir.” dedi.

Taksim Meydanı’na gelen Tuncel, “Taksim bizimdir zaten, işcilerin ve emekçilerin. AKP hükümeti bugün çalışma var, şu var u var gerekçisini söyledi. Ama Taksim’i bir meydana dönüştürülmeli. Yurtdışında bunun örnekleri var. AKP, bu meydanı bir an önce bitirip, 1 Mayıs meydanı haline getirmelidir. Hatta buranın adını 1 Mayıs meydanı olarak değiştirebilir. İşçiler, emekçeler jop yemeden sözünü söyleyebilir hale getirilmelidir.” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de, “Bu yanlış bir karardı. Burada yapılması gereken kolluk kuvvetleri ve sendikalar birlikte düzenleme yapacaktı. Bu insiyatif verildiği zaman burada hiç kimsenin burnunun kanamayacağı, mal güvenliğinin can güvenliğinin tehlikeye atılmayacağı şekilde bir koordinasyon sağlanabilirdi.” diye konuştu.
CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER