ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:21

Taksim Meydanı'nda gerginlik sürüyor


Taksim Meydanı'na sabah saatlerinde giren polisin eylemcilere karşı müdahaleleri devam ediyor. Gezi Parkı'na girmeyen polis, Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) asılan döviz ve flamaları topladı. AKM'ye Atatürk posteri ve Türk Bayrağı asıldı. Meydan ve çevresinde el ele tutuşarak insan zinciri oluşturmaya çalışan gruplar meydanda bulunan polislere "polis dışarı" şeklinde slogan attı.

Tarlabaşı Bulvarı çevresindeki ara sokaklarda bulunan göstericiler ile polis arasında yer yer kovalamacalar yaşanıyor. Taksim Meydanı'na çıkan polis, meydana çıkan ara sokaklar üzerinde bulunan barikatları iş makineleri yardımıyla kaldırdı. Göstericiler barikatların kaldırılmasına tepki gösteri. Göstericiler, Divan Otel yönünden Taksim Meydanı'na doğru gelen yoldaki toprak alanda lastik yaktı. Bu bölgede toplanan göstericilere polis, biber gazıyla müdahale etti. Göstericiler de polise taş atarak karşılık verdi.

Gezi Parkı çevresinde el ele tutuşarak insan zinciri oluşturan göstericiler polise meydandan çekilmeleri yönünde çağrı yaptı. 'Polis dışarı' şeklinde atılan sloganlar üzerine Çevik Kuvvet ekipleri, daha geride bekleyen TOMA tipi araçların yanında kadar geriledi. Ancak bir süre sonra polisin üzerine yürümeye devam eden gruba polisi müdahale etti. Göstericiler alanında çevresine dağıldı. Alandaki gergin bekleyiş sürüyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER