ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 19:07

Taksim esnafının zararı nasıl karşılanacak?

Taksim esnafının zararı nasıl karşılanacak?

Gezi Parkı olayları en çok Taksim esnafının başını ağrıttı. Peki esnafın işyerlerinde oluşan hasarlar nasıl giderilecek? Zarar nasıl karşılanacak?


Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar gündemdeki yerini korurken, merkezdeki isimlerden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Samanyolu Haber'e önemli açıklamalar yaptı.

Beyoğlu Belediyesi'nin Türkiye için önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Demircan, 'Türkiye ile ilgili üç isim yaz denildiğinde, Türkiye, İstanbul, Taksim denilir' şeklinde konuşarak, dün itibariyle Taksim'de yolların açıldığını ancak zihinlerdeki tedirginliğin devam ettiğini, bu gergin gündemden Taksim adının düşmesi gerektiğini ifade etti.

Esnafın ciddi derece mağdur olduğuna da değinen Demircan, esnafa müjdeli haberi ilk kez Samanyolu Haber Televizyonu ekranlarından duyurdu. Demircan şöyle konuştu:
Gelirken Beyoğlu Kaymakamı ile görüştüm. Valiliğimizin bu tür olaylarda, esnaf fotoğraflarıyla birlikte, dilekçeleriyle Kaymakamlığımıza başvururlarsa valiliğimizin bu konudaki desteğini almış olacağız. Maddi zararı olan esnafımıza devletimizin bir desteğidir. Bu destek hemen devreye girebilir. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER