ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 01:33

Tahliye olan BDP’li Ayhan Şanlıurfa'da partilileri ile buluştu

Tahliye olan BDPli Ayhan Şanlıurfada partilileri ile buluştu


Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla tahliye edilen BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Siverek, Hilvan ve Şanlıurfa merkezde partilileri ile buluştu.

Siverek'te partililer tarafından karışlanan Ayhan, burada yaptığı konuşmada, çok uzun, çok zorlu, çok acılı yollardan geçildiğini söyledi. Ayhan, “Bu tutsaklığımız süresince her zaman tüm yüreğimiz sizlerle attı. Belki bizleri fiziksel olarak tutsak edebilirler, belki ellerimize kelepçe atıp dört duvar arasına sıkıştırmış olabilirler ama şunu iyi bilin ki; hiçbir güç irademizi ruhumuzu teslim alamamıştır.” dedi.

Daha sonra Hilvan'a geçen İbrahim Ayhan, burada da bir konuşma yaptı. Ayhan, “Yıllardır, özgür, onurlu bir yaşamı bekliyorsunuz. İnanıyor ve umuyorum ki bu beklentileriniz boşa çıkmayacak. Umutlarımız, özlemlerimiz gerçekleşecek. Hepimiz kol kola özgür bir vatanda demokratik bir yaşam içinde halaylara duracağız. Gecikmiş de olsa benim ve arkadaşlarımın şahsında göstermiş olduğunuz büyük bir fedakarlık, büyük bir emek, büyük bir çaba sayesinde, bizler sizden aldığımız maneviyatla sizden aldığımız moralle zindanlarda güçlü bir direniş, güçlü bir duruşu sergiledik. Emeğinizden, sahiplenmenizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. Ayhan’ı dinleyen kalabalık sık sık terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.

BDP milletvekili Ayhan daha sonra konvoy eşliğinde Şanlıurfa merkeze geldi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER