ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:30

Tahliye edilen hükümlülere 'Öfke Kontrol Eğitimi' verildi


Sivas’ta Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanarak tahliye edilen hükümlülere 'Öfke Kontrol Eğitimi' verildi. Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından organize edilen program, İl Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleşti.

Çeşitli yaralama ve darp suçları nedeniyle hüküm giyen ancak denetimli serbestlik yasasından yararlanan 65 hükümlünün katıldığı toplantıda konuşan Müftülük Baş Vaizi Saffet Bölükbaşı, 'Keskin sirke küpüne zarar verir' atasözüne vurgu yaparak “Her insan öfkelenebilir ama her şeyin bir kararı, bir normali var.” dedi.

Dünyanın bir sınav yeri olduğunu belirten Bölükbaşı, İslam dinine göre bir insanın değil bir insanı, karıncayı dahi incitmesine Allah’ın izin vermediğine işaret etti. Öfkeyi zararsız hale getirecek bir yapıya kavuşturmak gerektiğini söyleyen Bölükbaşı, insanların kendilerini korumaları gerektiğini ancak karşıya zarar vermemesi gerektiğini dile getirdi.

“Öfkemizle başa çıkmalı ve bir olayla karşılaştığımızda hakkımızı aramak için karşımızdakine zarar vermemeliyiz.” diyen Bölükbaşı, “Hakkımızı mahkemelerde, hukuk önünde aramalıyız. Eğer oradan da sonuç alamazsak Allah’a havale etmeliyiz” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER