ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 18:23

"Tahakkuk ve tahsilattaki başarı herkesin"


 Samsun Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Samsun’un tahsilat ve tahakkuk konusunda ülke sıralamasındaki yerinin sürekli yukarıya doğru tırmandığını, bu başarıda ise herkesin payının olduğunu söyledi.

Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, Vergi Haftası sebebiyle Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sedat Demirci, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Kahraman, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, Yönetim Kurulu üyesi Kadir Beytekin ve Oda Genel Sekreteri Süleyman Karabük ile bir araya geldi.

Ziyarette TSO Meclis Başkanı Sedat Demirci, vergi ödemenin önemine işaret etti. Demirci, “Genç bir nüfusa sahip ülkemiz, her geçen gün dünya sıralamasındaki yerini yukarıya doğru çıkartıyor. Bunda da vergisini düzgün bir şekilde ödeyen esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin katkısı büyüktür. Vergi dairesi önceki yıllardan en korkulu yerlerden biriydi. Ama şimdi mükelleflere gerekli kolaylığı sağlayabiliyor. Devletimizin tüm hizmetlerinin arkasında mükelleflerin ödediği vergileri söz konusudur. Toplumsal bir görev olan vergi ödeme konusunda da herkesin üzerine düşen görevi yapması inancındayım. Bizler bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman sizlerin yanındayız.” diye konuştu.

Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi ise, Samsun’da toplumun her kesimiyle bütün içinde olduklarını kaydederek, “Sizler ticaretin, sanayinin, üretimin, pazarlamanın içinde olan insanlarsınız. Samsun TSO her kesimi temsil eden önemli bir kurum. Ülkemiz sürekli gelişiyor ama gelişirken de beklendiği veya planlandığı gibi de olmayabiliyor. Süreç içinde dönem dönem bazı sektörlerde çok güzel gelişmeler olurken, bazı sektörlerde daralmalar olabiliyor. Bizler ticaret erbabıyla, esnafıyla, sanayicisiyle her zaman birebir yüz yüze gelen devletin kurumuyuz. Para tahsilatı yapan bir kurum olduğumuz için yaptığımız iş biraz zor ama görevimizi severek yapıyoruz” diye ifade etti.

Mükelleflerle çok iyi ilişkiler içinde olduklarını belirten Sevgi, “Son on yıl içinde Türkiye’deki iş adamlarımız bırakın il içinde, Türkiye içinde dolaşmayı artık ülke ülke dolaşıyor. Sonuçta kendi işletmesini büyütmek için uğraşıyor ama bu ülkenin ihracatına, ülkenin milli gelirine yansıyor. Sonuçta toplum olarak iyi noktalara doğru gidiyoruz. Samsun geneline baktığımızda gerek tahsilat konusunda gerekse tahakkuk konusunda mükelleflerimizle herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Mükelleflerimiz bir sıkıntıyla karşılaşırsa da problemi zamanında ve yerinde çözebiliyoruz, çözümler üretebiliyoruz. Karşılıklı anlayışın, birlikteliğin sonucunda da Samsun’da hem tahsilatımız, hem tahakkukumuz ülke sıralamasındaki yerimiz sürekli yukarıya doğru tırmanıyor. Bu başarı hepimizin. Bu vesile ile tüm mükelleflerimizi temsilen Oda yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER