ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 13:48

Tadilattaki kütüphanede yangın çıktı


Antalya'daki Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nde tadilat yapıldığı sırada çatıdaki izolasyon malzemesinin tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede müdahale edilen yangın büyümeden söndürüldü.

Yaklaşık bir aydır tadilatta olan Üçgen Mahallesi'ndeki kütüphanede saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. İşçilerin üst katta eskiyen boruları kaynak makinesiyle kestiği sırada çatıdaki izolasyon malzemesi alev aldı. Kütüphanenin çatısından duman çıktığını görenlerin haber vermesi üzerine olay yerine Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait 6 itfaiye aracı sevk edildi. Binanın içindeki işçiler ise olanlardan habersiz çalışmaya devam etti. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü, işçiler binadan dışarıya çıkarıldı.

Tadilat işini yürüten firmanın yetkilisi Selahattin Avar, "Binada tadilat çalışması var. İptal edilen borular oksijenle kesilirken üzerindeki izolasyon malzemesinden dolayı bir tutuşma olmuş. Olay bu." dedi.

Kütüphane görevlisi Cem Erdoğan, "Eskiyen boruları tadilat nedeniyle değiştirmek gerekiyor. Alttan borular kesilirken bir üst kattaki borunun izolasyonu ısınmış. Isınması neticesinde oksijen kaynağının sıçramasıyla o izolasyon tutuşuyor." diye konuştu.

Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar da Tekelioğlu İl Halk Kütüphanesi'nin bir aydır tadilatta ve içinin boş olduğunu söyledi, yangının çatıdaki izolasyon malzemesini tutuşmasından kaynaklandığı bilgisini verdi. Acar, "Bina boş, içinde hiçbir şey yok. Problem de yok zarar da. Zaten çatı elden geçecekti." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER