ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 21:50

TADEM kursiyerlerine sertifikaları verildi

TADEM kursiyerlerine sertifikaları verildi


Bitlis’in Tatvan ilçesinde Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Aile Destek Merkezi (TADEM) tarafından verilen kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

TADEM binasında düzenlenen sertifika töreninde konuşan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, toplumun özgürleşmesinin kadının özgürleşmesiyle olacağını ifade etti. Erkan, "Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü bünyesinde olan TADEM kadın kurumumuz, yıl içerisinde çeşitli kurslar düzenledi. Bugün okuma yazma, sanayi tekstil eğitimi konusunda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verilecek. Kadın özgür olmadan toplum özgürleşemez. Kadına toplumda hak ettiği değer verilene kadar bu tür çalışmalarımız devam edecek." dedi.

Tatvan Kaymakamlığı bünyesinde açılan Tatvan Aile Destek Merkezi'nin kadınlara yönelik kurs faaliyetlerinden memnuniyetini dile getiren kursiyerler, Kaymakam Murat Erkan’ın eşi Çiğdem Erkan ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Beşir Avis’e teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

Sertifika törenine Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Beşir Avis, Kaymakam eşi Çiğdem Erkan, kamu kurum amirleri, TADEM çalışanları ve kursiyerler katıldı. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER