ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 21:02

Tacizci denilen öğretmen intihar etti

Aydın'da öğrencisine tacizde bulunduğu ileri sürülen o öğretmen intihar etti


Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, velilerin öğrencilere taciz de bulunduğunu ileri sürdüğü öğretmen Y.K. (52), intihar etti.

Y.K'nın evinin önündeki ağaçta bir kişinin asılı olduğunu gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, cesedin Y.K'ya ait olduğunu ve bu kişinin intihar ettiğini belirledi.

Cenazenin otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği bildirildi.

Öte yandan, Y.K'nın meslektaşları, mesai arkadaşları hakkındaki iddialara tepki gösterdi. Öğretmenler, yarınki karne dağıtımı töreninde öğrencilerle fiziki temas kurmayarak ve karneleri masalara koyarak olayı protesto edeceklerini ifade etti.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ile Teftiş Kurulu Başkanı Abdülgani Yağanoğlu da olay sonrası Kuşadası Öğretmenevi'nde okulların müdürleri ve öğretmenler ile Y.K'nın öğrencilerinin velileriyle bir araya geldi.

VELİLER ŞAŞKIN

Töre, velilerin de intihar nedeniyle şaşkın olduğunu belirterek, taciz iddiasının gerçeği yansıtmadığı yönünde bir izlenimlerinin bulunduğunu, bunun bir iftira olduğunun anlaşılması durumunda Y.K'nın ailesinin tazminat davası açabileceğini söyledi.

Teftiş Kurulu Başkanı Yağanoğlu ise olayın bir iftira ve komplo gibi göründüğünü, konuyu araştırmak için iki müfettiş görevlendirileceğini dile getirerek, ''Bir ya da birkaç velinin intikam alma çabası gibi görünüyor bu olay. Çocuklar er geç gerçekleri söyleyecektir zaten. Çocuklar asla yalan söylemez. Böyle bir şey olsaydı okulda diğer öğretmenler fark ederdi, herkes fark ederdi. Bu, bize göre bir iftira. Çok iyi bir eğitimciye atılan bir iftira'' diye konuştu.

Kuşadası'nda bir grup veli, ilköğretim okulunda görevli sınıf öğretmeni Y.K'nın öğrencileri taciz ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan öğretmenin evinde savcılık talimatıyla arama yapılmıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER