ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 12:27

Tabletli hırsız, sadaka kutusunu çaldı


Bahçelievler'de kuru yemişçi dükkanından muhtarlığa ait sadaka kutusunu çalan hırsız, güvenlik kamerasına yakalandı.
Şirinevler'deki iş yerine ait güvenlik kamerasının kayıtlarında, elinde tablet bilgisayar bulunan, düzgün giyimli bir kişinin, alışveriş yapma bahanesiyle dükkana girerek, çevreyi kontrol ettiği görülüyor.
Kayıtlardaki kişinin, Şirinevler Mahalle Muhtarlığı tarafından esnafa dağıtılan sadaka kutusundaki parayı fark etmesinin ardından dükkan sahibi Ayhan Taşbaş'a kuru yemiş siparişi verdiği anlaşılıyor. Hırsızın, dükkan sahibinin bir anlık dalgınlığından faydalanarak, zemine yapıştırılmış sadaka kutusunu alma girişimi görüntülere yansıyor.
İlk denemesinde başarılı olamayan hırsızın, ikincisinde kutuyu elindeki tablet bilgisayarın altına gizlemeye çalıştığı görülüyor. Kayıtlarda soğukkanlı tavırlarıyla dikkati çeken hırsızın, sadaka kutusunu aldıktan sonra siparişini almadan dükkandan hızla uzaklaştığı izleniyor.

"İki gün sonra fark ettim"

Taşbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı 31 Ocak Cuma akşamı şık giyimli bir kişinin dükkana geldiğini söyledi.

Bu sırada dükkanda başka kişilerin de bulunduğunu dile getiren Taşbaş, "Bu kişinin kulağında kulaklık, elinde tablet bilgisayar vardı. İstediği soslu fıstığı tarttım. Daha sonra 10 liralık tuzlu mısır daha istedi. Siparişleri hazırladıktan sonra kafamı kaldırdığımda o kişinin dükkanda olmadığını gördüm" diye konuştu.
Sadaka kutusunun çalındığını iki gün sonra fark ettiğini anlatan Taşbaş, şöyle devam etti:
"Sadaka kutusu zaten zemine yapışık haldeydi. İlk seferde alamamış. Biraz zorlamış. Orada çikolata kutusunu düzeltiyor gibi yaparak, kutuyla oynuyormuş. Durumu fark ettikten sonra kamera kayıtlarına baktırdığımda bir gün öncesinden bir şey çıkmadı. Ertesi günün kayıtlarını incelediğimizde gerçeğin farkına vardık.​ Sadaka kutusunda 500 liraya yakın para vardı."
Şirinevler Mahalle Muhtarı Galip Karayiğit ise 5 yıldır esnafa dağıttıkları sadaka kutularında toplanan paraların öğrencilere, askere giden gençlere ve yardıma muhtaç ailelere verildiğini belirterek, olayla ilgili polise başvurduklarını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER