ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 16:13

"SYDV'den ev araba talebi"

"SYDVden ev araba talebi"


Zonguldak Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malgaç, bazı vatandaşların Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'ndan(SYDV) araba ve ev alınmasını talep ettiğini belirterek, "Bu vakıfların kuruluş amacı muhtaç durumda olan insanlara yardım etmek. Vakfın imkanları çok geniş değil herkesine her istediğini verilebilecek bir imkanımız yok." dedi.

Zonguldak Alaplı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) mütevelli heyeti seçimi yapıldı Alaplı Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan seçime, Gürpınar Muhtarı Mehmet Sezer ve Gümeli beldesi Merkez muhtarı Erdoğan Şen, muhtarların tamamının oyunu alarak Vakıf mütevelli heyetine seçildi.

Seçimin ardından konuşan Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, vakıf üyeleri ile her hafta yapılan toplantıda vatandaşlardan araba ve ev alınması yönünde yardım taleplerinin geldiğini söyledi. SYDV'nin kuruluş amacı muhtaç durumda olan insanlara yardım etmek olduğunu ifade eden Malğaç “Bu vakıf kendi imkanlarıyla sorunlarıyla baş edemeyecek insanlara yardımı amaç edinmiştir. Gelişen süreç içinde vatandaşların talepleri doğrultusunda görev alanı biraz fiili olarak genişlemiş bir çok konuda vatandaşlarımıza destek sağlamaya başlamıştır. Ancak tabi bu önü alınabilir bir gidişatta değildir. Vakfın imkanları çok geniş değil herkesine her istediğini verilebilecek bir imkanımız yok. Çok çeşitli talepler geliyor. Araba alınmasından evinin yapılmasına kadar, çocukların her türlü eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya kadar birçok çeşitli talep geliyor. Bizim herkese yardım yapabilme gibi bir şansımız gücümüz yok." dedi.

Muhtarların Enerjisa ile ilgi şikayetlerini dinleyen Malğaç, “Enerjisa özel bir şirket bu işi ihaleyle almış anlaştığı şekilde hizmetini yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Ancak enerji piyasasıyla aralarındaki anlaşma nedir. 2 ekip mi, 3 ekip mi, kar yağdığı zaman 10 ekiple mi hizmet vermek zorunda bunu bilmiyoruz. 2-3 gün köyünde elektrik gelmeyen muhtarlar bize dilekçe ile başvurursa bizde bunu enerji piyasası düzenleme kuruluna sorarız. Bu işi denetleyen devlet kurumuna böyle bir şikayet var. Şirketin yapması gerekenler nelerdir diye sorabiliriz. Onlarda ilgi firmayı denetlerler. PTT Müdürlüğümüzde personel sıkıntısı var. Bunu biliyoruz. Bunu düzenlenmesi için Müdürümüzde gerekli çalışmaları yapıyor. Özellikle köy muhtarlarıma yılda 2 kez su depolarını temizlemelerini istiyorum. Ve düzenli olanakta klorlama yapmalarını tavsiye ediyorum. Köylerden alınan su numunelerinde 2 köy hariç diğer 47 köyün su numuneleri düşük oranda kirli çıktı. Klorlama yapıldığı zaman bu kirlilik kalkacaktır.”

Toplantıya, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Emre Balci, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, İlçe Nüfus Müdürü Halil İpek, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Dursun Uzar, Özel İdare Müdürü Şaman Emiroğlu, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Gamze Oynar, SYDV Müdürü Bülent Güner, PTT müdürü Celal Celik, İl genel Meclis üyeleri ve köy muhtarları katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER