ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 18:05

Suudi Arabistan Veliahtı Türkiye'ye geliyor


Suudi Arabistan Krallığı Veliahtı, Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Prens Salman Bin Abdulaziz Al-Saud, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek.
     Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamaya göre Veliaht Prens Salman, 21-22 Mayıs 2013 tarihlerinde resmi temaslarda bulunacak. İlk resmi ikili ziyaretini Türkiye'ye gerçekleştirecek Veliaht Prens Salman'a ziyaretinde bazı bakanların da bulunduğu heyet eşlik edecek.
     Gerçekleştirilecek görüşmelerde ikili siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel ilişkilerin yanı sıra bölgede ve uluslararası alanda yaşanan son gelişmeler de ele alınacak.
     Cumhurbaşkanlığının açıklamasında, ziyaretin, ortak inanç, tarih ve kültüre sahip iki dost ve kardeş ülke olan Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin tüm yönleriyle gözden geçirilerek güçlendirilmesine hizmet edeceği ifade edildi.
     Açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün, Kral Abdullah'ın 2006 ve 2007 yıllarında Türkiye'ye yaptığı ziyaretleri iadeten, 2009'da Suudi Arabistan Krallığı-na resmi ziyarette bulunduğu, geçen yıl da 4. Olağanüstü İslam Zirvesi-ne katılmak üzere Suudi Arabistan-a gittiği hatırlatıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER