ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:05

Sütaş Sünnet Şöleni'nde 41 çocuk erkekliğe ilk adımı attı

Sütaş Sünnet Şöleninde 41 çocuk erkekliğe ilk adımı attı


Bursa'nın Karacabey ilçesinde 13 yıl önce Sütaş'ın kurucusu Sadık Yılmaz tarafından başlatılan Geleneksel Sütaş Sünnet Şöleni'nde 41 çocuk, sünnet ettirildi.

Konak Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen şölene, Karacabey Kaymakamı Ahmet Yurtseven, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, Sütaş ailesi ile çok sayıda davetli katıldı. İlçe merkezi ve köylerinden 41 çocuk sünnet ettirildi. Sünnet öncesinde çocuklara araçlarla şehir turu attırılırken 41 çocuğun salona girişinde tekbirler getirildi, salonda din görevlileri tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

İlçe Müftüsü Hikmet Yazıcı'nın yaptığı duanın ardından bir konuşma yapan Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tarık Tezel, "Rahmetli babamızı kaybedeli 8 yıl oldu. Onun başlattığı bu mutlu geleneği çocukları olarak devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sütaş ailesi olarak 41 çocuğumuza 41 kere maşallah diyoruz." dedi.

Sütaş ailesi adına 41 sünnet çocuğuna altın takılırken, davetlilere pilav, ayran ve tatlı ikramında bulunuldu. Sünnet şöleni müzik ve palyaçolar eşliğinde eğlenceyle devam etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER