ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 15:36

Suşehrili esnaflar aşure dağıttı

Suşehrili esnaflar aşure dağıttı


Sivas'ın Suşehri ilçesinde esnaflar Sivas Caddesi'nde kazanda pişirdikleri aşureyi öğlen namazı sonra vatandaşlara ikram etti.

 İlçenin 4 esnafı ve Paşa Kebap sahibi Yakup Kahraman’ın öncülüğünde yapılan aşure dağıtımına, yağmura rağmen çok sayıda vatandaş katıldı. Yakup Kahraman, "Müslümanlar için Muharrem ayının ayrı bir yeri vardır. Biz de esnaf kardeşlerimizin destekleri ve el birliğiyle yaklaşık bin kişiye ikram edebileceğimiz aşureyi hazırladık. Aşureyi her çeşit kuru ve yaş bakliyatlardan yaptık. Aşurenin çeşnisindeki zenginliği, damak tadı çok güzel olan bir yiyecek. Ayrıca aşure toplumsal kenetlenme ve kardeşliğin sembolü bir yiyecektir. Dağıtımını yaptığımız aşureler inşallah ilçemizin birlik ve beraberliğine vesile olur." diye konuştu.

Aşure alan vatandaşlardan Hamdi Korkmaz ise ‘’Dayanışmayı ve birlikteliği sağlamaya bugünlerde ihtiyacımız var. Bu ortamı bize sağlayanlara çok teşekkür ediyorum. Aşure tatlısını çok beğendim, Yapanların ellerine sağlık. İkram edenlerden Allah razı olsun.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER