ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 13:57

Sürünerek 40 bin lira çaldı


Bir hastane bahçesinde gerçekleşen çanta hırsızlığı, bölgedeki güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Dizleri üstünde emekleyerek çantaya yaklaşan Dilek A., içinde 40 bin lira bulunan çantayı almaya başardı. Gözaltına alınan ve daha önce de benzeri suçlardan 40 ayrı geliş kaydı bulunan Dilek A., sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Suriye’de yaşanan iç savaş nedeni ile İstanbul’a gelen Şadi Dip (23), bir akrabasının tedavisi için gittiği hastanede soyuldu. Hastane bahçesindeki yeşil alanda otururken yaklaşan iki kişi tarafından oyalanan ailenin yanlarında bulunan çantası, bir başka şüpheli tarafından çalındı. Olayın polise intikali sonrası elde edilen görüntülerde Dilek A. isimli şüphelinin dizleri üzerinde emekleyerek çantayı çaldığı tespit edildi.Çantada bulunan 40 bin lira ile kayıplara karışan şüphelinin daha önceden polise benzeri suçlardan 40 kez geliş kaydı bulunan Dilek A. olduğu belirlendi. Polis ekiplerinin çalışmaları sonucu Dilek A., Kasımpaşa’da gözaltına alındı. Dilek A.’nın evinde yapılan aramada ise çalınan para bulunamadı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenilen Dilek A., poliste işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklandı. Dilek A.’nın olay anında yanında bulunan ve Şadi Dip ve ailesini meşgul eden 2 kişinin yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER