ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 16:09

Sürücüye uyarı: Sokak hayvanlarını gör ve koru

Sürücüye uyarı: Sokak hayvanlarını gör ve koru


Sinop Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında 'Sokak Hayvanlarına İnsanca Yaklaşım' konulu proje hazırladı. Projenin final etkinliğinde, 'Sayın Sürücü Lütfen Sokak Hayvanlarını Gör ve Koru' temalı otoyol levhaları, Sinop Belediyesi'nin de desteği ile hazırlanıp, sürücülerin ve halkın kolayca görebileceği yerlere asıldı.

Öğrenciler, zabıta destek ekipleri, Sinop Can Dostları Hayvan Barınağı çalışanları, Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği üyeleri, Ayancık yolu, Karakum yolu, Akliman girişi ve şehrin girişindeki duble yol gibi yoğun kullanılan otoyollarına ikaz levhaları yerleştirdi. Sokak hayvanlarını koruma amaçlı olarak tasarlanan levhalarla, sokak hayvanlarının korunmasına yönelik duyarlılığın artırılması hedeflendi.

Proje Danışmanı Öğretim Görevlisi Binhan Koyuncuoğlu, öğrencilerin hayata geçirdiği konferans, okulöncesi ve ilköğretim öğrencilerine yönelik 'Hayvan Sevgisi ve Ruh Sağlığımız' temalı etkileşimli eğitim, film gösterimi ve otoyol levhaları gibi etkinlikler sonucunda hayvanlara yönelik farkındalık konusunda önemli bir mesafe alındığını belirtti. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER